poniedziałek, 1 września 2014

Nie oceniaj książki po tytule - "Zniewolenie"


Tytuł : Zniewolenie
Autor : Carrie Jones
Seria : Pragnienie (tom 2)
Wydawnictwo : Bukowy Las
Ilość stron : 284
Ocena : 7/10
Status : pożyczone

Książka rozpoczyna się sceną w szkole. Zara czyli główna bohaterka (więcej o niej w recenzji 1 tomu) martwi się o swojego chłopaka Nicka, który długo nie wraca z patrolu. Patrol ? Czytaliście już 1 tom ? Teraz paczka przyjaciół musi patrolować teren w poszukiwaniu piksów, które przybywają z czterech stron świata. Większości z nich chodzi o terytorium ale królowie mają chrapkę na Zarę – księżniczkę pisków. Kiedy tylko król piksów pocałuję dziewczynę stanie się potężniejszy i zdobędzie same korzyści. Jednak nie każdy władca jest pokroju taty Zary. Jej ojciec jest pomiędzy złem a dobrem. Z jego opowieści wynika, że piksy mogą być tylko gorsze. Podwładni  oraz sam król zostali zamknięci przez Zarę i jej przyjaciół aby nie zabijali więcej niewinnych chłopców ale mimo zalet ma to też swoje wady. Kiedy król nie ma królowej (w tym wypadku mamy Zary) trudno jest mu zapanować nad swoimi podwładnymi a także niemożliwe jest opanowanie pragnienia. W takiej sytuacji znajduje się zamknięty w swoim dworze ojciec Zary. Niestety nie może nic na to poradzić bez królowej, która niestety nie zamierza oddać się w jego ręce. W związku z tą sytuacją do miasteczka przybywają nowi królowie, którzy chcą przejąć władzę nad tym terytorium. Takim królem jest Astley oraz Frank. Ale więcej dowiecie się czytając książkę ;)

Fabuła zdecydowanie bardziej się rozwinęła w porównaniu do tomu pierwszego. Wszystko dzieje się szybko i tak też czyta się książkę. Do połowy wszystko jest ok ale potem dzieje się coś czego się nie spodziewamy. Jest to porządny element zaskoczenia, które towarzyszy nam przez większą część drugiej połowy książki. Opisów jest zdecydowanie więcej niż w pierwszej książce i to mi się podoba. Zostały tu wplecione mity nordyckie i to był bardzo ciekawy element aczkolwiek ciężko było mi się połapać pod koniec. 

Sama nie wiem, która część jest lepsza. Biorąc po uwagę rozwinięcie fabuły to myślę, że ta ale lepiej czytało mi się tom pierwszy. Tu wszystko działo się tak szybko. I do tego zakończenie ! Wcale nie było szczęśliwego zakończenia. Sprawy się komplikują a ja wolę jak jest jasno :p Jednak ocenę daję taką samą ponieważ książkę pochłonęłam w krótkim czasie i nie mogę powiedzieć, że mi się nie podobała. Polecam :)

1 komentarz:

  1. Książkę czytałam, bo moja :D, z recenzją się zgadzam, co tu więcej pisać :D

    OdpowiedzUsuń