wtorek, 9 września 2014

Najważniejsze jest zrozumienie - "Za późno na ślub"


Tytuł : Za późno na ślub
Autor : Amanda Quick
Seria : Romans Historyczny, Lavinia i Tobias (tom2)
Wydawnictwo : Amber
Ilość stron : 335
Ocena : 7/10
Status : moja książka (kupiona w Biedronce za 4.99)

Książka mile mnie zaskoczyła. Poprzedni tom okazał się klapą biorąc pod uwagę styl pisania ale tu widać, że autorka się poprawiła. 

Zaczyna się dość normalnie. Tobias i Lavinia wybrali się na ‘imprezę’ do zamku Beaumont. Kiedy wszystko się skończyło umówili się w pokoju Tobiasa na małe co nie co ;) Zamiast Lavini Tobias zastaje w drzwiach Aspasię. Czyli znajomą z dawnych lat, która nie kojarzy mu się najlepiej. Aspasia otrzymała groźbę w postaci pierścienia Memento Mori, którego kiedyś używał płatny morderca. Kto pomoże jej rozwiązać tą zagadkę ? Oczywiście, że Tobias. Natomiast w tym samym momencie Lavinia przemyka się korytarzem do pokoju Tobiasa. Na drodze staje jej lord Fullerton z pokojówką, która prowadzi pijanego hulakę na dach – w wiadomych celach. Lavinia nic nie podejrzewając skrada się dalej. Kiedy jest już przy pokoju, otwiera drzwi i niemal zamiera. W pokoju kobieta pochyla się do mężczyzny jakby chciała go pocałować. Skołowana przeprosiła i chciała ale zorientowała się, że to Tobias! W dalsze wydarzenia nie będę się zagłębiać, ten fragment można pominąć. Znacznie ważniejsze jest morderstwo lorda Fullertona. Ostatnią osobą, która go widziała jest Lavinia. Biedak „spadł” z dachu. Jednak na miejscu zbrodni znaleziono pierścień Memento Mori taki sam jaki otrzymała Aspasia …

Jak już pisałam sięgając po tą książkę byłam przekonana, że nie będę zadowolona. Spodziewałam się takiej samej klapy jak przy tomie pierwszym. A jednak ! Książka jest napisana w o wiele lepszym stylu. Widać, że autorka nad tym popracowała. Opisy są obszerniejsze, dialogi bardziej składne i ogółem na plus. Fabuła podobała mi się. Co do zakończenia to nie mam pojęcia co myśleć. Od pierwszych stron książki miałam podejrzaną osobę i  nawet byłam przekonana, że znalazłam mordercę ! W środku książki Amanda odwiodła mnie od tej myśli ale jednak zakończenie było takie jakie się spodziewałam. 

Podsumowując książka była dobra i polecam ją. Nie trzeba kupować pierwszego tomu, są to oddzielne zagadki więc w drugim tomie powinniście się połapać ;)

2 komentarze:

  1. Fajne, że piszesz, recenzujesz książki. Jeśli mogłabym coś od siebie dorzucić to mogłabyś napisać jeszcze te parę zdań więcej np. co nie podobało Ci się, co Cię irytowało. Warto na to zwrócić uwagę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Oooo, marzy mi się teraz romans historyczny, a Ty mnie tu katujesz jakimiś fajnymi propozycjami jak wiesz, że nie mam czasu no :c już nie mogę się doczekać !

    OdpowiedzUsuń