piątek, 5 września 2014

Kiedy wróg staje się kimś więcej - "Oczarowanie"


Tytuł : Oczarowanie
Auror : Carrie Jones
Seria : Pragnienie (tom3)
Wydawnictwo : Bukowy Las
Ilość stron :
Ocena : 7/10
Status : darmowy e-book

Książka zaczyna się w tym samym momencie, w którym skończył się tom 2. Czyli dziewczyny wchodzą na szkolny bal. Zara jak zwykle narzeka, że musi tu być ale Issie nie daje jej wyboru. Jak wiecie Devyn jest teraz chłopakiem naszej słodkiej przyjaciółki więc na balu są razem. Zara oczywiście bez partnera no i Cassidy. Od razu po wejściu nasz nowo przemieniony piks wyczuwa zapach mydełka Dove. Oczywiście wiadomo co to oznacza – kłopoty. Chwilę później dochodzą zapach krwi i strachu. I od razu wiadomo z kim mamy do czynienia. Dwie dziewczyny Piksy szarpią biednego chłopaka. Zara chce załatwić sprawę rozmową.  Jednak kiedy to nie pomaga nasza królowa postanawia dać pokaz umiejętności fizycznych. Łapie jedną z piksów za nadgarstek, ściska mocno i podstawia jej nogę. Po serii kopniaków dziewczyna się zataczać, wtedy Zara łapie ją za włosy i grozi. Niezła pacyfistka, prawda ? Ale skuteczna. Piksy po krótkiej rozmowie opuszczają bal bez „mięsa” jak nazwały chłopaka. 

"Właściwie cieszę się, że nie wiedzą - Czasem niewiedza jest bezpieczniejsza, lepsza dla zdrowia psychicznego."

Przez większość książki wszystko kręci się wokół Nicka (no i dobrze) ale Zara coraz mocniej przywiązuje się do Astleya. W książce przeżyją razem wiele przygód i król będzie miał wiele okazji żeby wam coś udowodnić. Osobiście mi się nie podobało to, że główna bohaterka ma „sentyment” do obydwu to znaczy do Nicka i Astleya. Było mi zdecydowanie łatwiej czytać kiedy ona kochała tylko Nicka a Astleya uważała za zło. Kiedy ja go polubiłam to sama nie mogłam się zdecydować, któremu kibicować ! A takich rzeczy nie lubię w książce. Jeszcze jedna dziwna sprawa to przyjaźń Cassidy z Zarą, Issie, Devynem i jej strach o Nicka. Z tego co rozumiem (a chyba rozumiem) one zaczęły się poważnie przyjaźnić z dnia na dzień. W tomie 2 Cassidy była tą złą, z którą rozmawiał tylko Devyn. Niby było wyjaśnione dlaczego ale one nie mogły zawrzeć takiej przyjaźni ‘na śmierć i życie’ z dnia na dzień ! 

"Wiesz, życie łamie nas wszystkich na maleńkie kawałki. Krzywdzi nas, ale jeśli posklejamy te kawałki z powrotem w jedno, stajemy się silni."

Ogółem fabuła była rozwinięta, dużo ciekawych wątków i zwrotów akcji. Wydaje mi się, że autorka jeszcze nie wyrobiła sobie odpowiedniego stylu pisania ale to tylko moje spostrzeżenia. Jest jednak na dobrej drodze. Zakończenie można chyba uznać za happy end ale nie do końca. Wiele spraw pozostało nie wyjaśnionych. Wiele zostało do powiedzenia. Dowiedziałam się też, że wydawnictwo nie zamierza wydać czwartego tomu. W sumie to nawet nie wiedziałam, że takowy istnieje ale kiedy już wiem to nawet mi przykro z tego powodu. Przez te trzy tomy zdążyłam się przywiązać do naszych bohaterów J Książka zdecydowanie warta polecenia ale tylko jeśli lubisz fantasy ;) 

"Szukam niebezpieczeństw, bo sama nie chcę być jednym z nich. A linia między dobrem a złem, między wybawcą a drapieżnikiem, między bohaterem a złoczyńcą jest bardzo cienka."

2 komentarze:

  1. Też chciałabym żeby wydali 4 tom po polsku, bo mój angielski jeszcze nie pozwala mi na przeczytanie całej książki samodzielnie, a ze słownikiem może być ciężko czytać :p Z recenzją się zgadzam, także polecam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Szkoda że nie wydadzą 4 tomu.. pokochałam tę serie i przez tydzień miałam depresje po jej skończeniu..

    OdpowiedzUsuń