sobota, 25 kwietnia 2015

SEKS ale i coś więcej - "Wschodzący księżyc"


Tytuł : Wschodzący księżyc

Autor : Keri Arthur

Seria : seria “Zew nocy” tom I

Wydawnictwo : Erica

Ilość stron : 439

Ocena : 6/10

Status : moja (kupiona za 10 zł w Selgrosie)

 

Książka otwiera cykl o Riley Jenson – dhampirze czyli krzyżówki wilkołaka i wampira.  Rozpoczyna się dość ciekawie bowiem Riley na swojej klatce schodowej spotyka wampira … nagiego :p Akurat kiedy gorączka księżyca wibruje w jej ciele ona natyka się na gorącego wampira, który bez krępacji paraduje nagi przed jej blokiem. Na czym polega gorączka? Riley (jak każdy inny wilkołak o tej porze) pragnie seksu, seksu i jeszcze raz seksu. Ale jeszcze za wcześnie aby ta natura wzięła górę – dziewczyna staje się podejrzliwa. Historii dreszczyku dodaje także fakt, że jej brat bliźniak czyli Rhoan zaginął, a pracuje jako strażnik w departamencie d.s. ras obcych (czy jakoś tak :p) – innymi słowy trudni się zabijaniem. Czy nagi wampir mówi prawdę, że jest przyjacielem jej brata? Czy to w ogóle możliwe, że jej brat bliźniak – jej najlepszy przyjaciel i współlokator miał przyjaciela, o którym nie wiedziała? Tu musi chodzić o coś więcej! 

Tak mniej więcej zaczyna się historia o wschodzącym księżycu. Mamy tu do czynienia ze światem pełnym wampirów i wilkołaków oraz zmiennokształtnych, o których w sumie niewiele słychać. Riley jest osóbką niemalże bez przerwy myślącą o seksie. Wiecie co chcę napisać? Książka przypomina trochę Pięćdziesiąt twarzy Greya tylko w świecie fantasy i z lekkim dodatkiem czegoś więcej niż seks :P Ogółem był wątek z zaginięciem, klonowaniem, oczywiście z miłością ale głównie seksu no i oczywiście ściganie, walki, porywanie oraz … zapładnianie! Tego nie możecie przegapić :p

Książkę czyta się bardzo szybko. Jest napisana w przystępny sposób i dużymi literkami. Trochę humoru, który dodaje klimatu no, a wiecie, że ja lubię fantasy więc przeczytałam z uśmiechem na twarzy :)

7 komentarzy:

 1. Gdy przeczytałam początek o tym nagim kolesiu i seksie to miałam takie oczy 0.0
  Nie no, muszę kiedyś przeczytać! Jednym z powodów jest to, że uwielbiam się śmiać, a z tego co czytam, śmiechu tu będzie sporo... :)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Moze kiedys sięgnę :D karmeloweczytadla.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Często widzę tą książkę na półce w bibliotece, ale jakoś nigdy specjalnie nie zwracałam na nią uwagi. Jednak może warto poświęcić jej trochę czasu :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Podziękuję, co jak co, ale za dużo seksu w książce nie lubię :/

  OdpowiedzUsuń
 5. Kilka lat temu zabrałam się za czytanie tej serii i musze przyznać, że do pewnego momentu bardzo mi się podobała. Potem nagle coś nie zagrało i do tej pory jej nie dokończyłam. Akurat sceny erotyczne w żadnym wypadku mi w niej nie przeszkadzały, ale nie pamiętam już o co dokładnie w tym wszystkim chodziło.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czemu taka niska ocena skoro krzyczałaś na mnie że muszę ją przeczytać? :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj bo no w porównaniu do innych książek xD

   Usuń