sobota, 28 marca 2015

Wybaczcie moją głupotę - "Zbuntowana"


Tytuł : Zbuntowana

Autor : Veronica Roth

Seria : drugi tom - Trylogia „niezgodna”

Wydawnictwo : Amber

 Ilość stron : 368

 Ocena : 7/10

Stan : e-book

 

Z napisaniem tej recenzji mam nie małe problemy. Będąc na mieście skończyłam drugą część i zaczęłam trzecią więc obecnie nie pamiętam co myślałam w trakcie czytania jej – tak wiem, jestem debilem ale co ja na to poradzę? Powiem wam co o niej pamiętam.

Tris ukrywa się razem z resztą ludzi, którzy nie znajdują się pod władzą Erudykcji. Wszyscy czują się bezpieczni w siedzibie innej frakcji - Serdeczności. Ale czy mogą? Erudykcja depcze im po piętach, a najbardziej ze wszystkich Niezgodnych zależy im na Tris i Tobiasie. Starają się zrobić wszystko aby ich pojmać. Udaje im się trafić do Serdeczności i przekonać chociażby do tego aby zastanowili się razem czy zgodzą się wydać Niezgodnych. Co się dzieje? Oczywiście nasi bohaterowie muszą znów uciekać. Czy to się nigdy nie skończy? W międzyczasie Tris ratuje Petera ale jak to on – odłącza się od nich i znów ląduje jako sojusznik u wroga. Tris nadal obwinia się za śmierć Willa (poniekąd słusznie) ale Christina już zdążyła jej wybaczyć. 

W drugiej części mamy do czynienia z akcją. Tutaj nie ma miejsca na szkolenia i nowicjaty, tutaj cały czas coś się dzieje. Bohaterowie muszą się wzajemnie chronić ale jak pewnie się domyślacie Tris bierze większość na swoją klatę. Znajdziemy tutaj dość zaskakujące sojusze. Bo przecież to jest coś kiedy bliska osoba okazuje się wrogiem, a wróg zmienia się w sojusznika, prawda? Tych dwóch rzeczy to bym się nie spodziewała, a jednak. 

Pomimo całej akcji i napięcia czytało mi się nieco dłużej niż pierwszą część. Może to dlatego, że kiedy akcja się nie kończy to po prostu zaczyna nudzić? A może po prostu nie zapamiętałam tych nudnych momentów i piszę wam o samych superlatywach? Sama nie wiem więc już skończę :P

7 komentarzy:

 1. Pierwsza część bardziej mi się chyba podobała niż druga. Jednak jest dobrą kontynuacją całej serii. Jest w niej o wiele więcej akcji i dowiadujemy się również więcej o systemie panującym w mieście, co było dla mnie całkiem ciekawe :))
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak właśnie myślę i chyba w końcu zdecyduję się sięgnąć po tą część (przede wszystkim dlatego, że za dwa tygodnie wybieram się na jej ekranizację, a wolę kierować się zasadą: najpierw książka potem film ;))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mam taką wadę ;)
   Jak wiem, że jest książka to choćby nie wiem ile to trwało ale muszę najpierw przeczytać bo za nic nie obejrzę xD

   Usuń
 3. Nie wiem, nie wiem, nie czytałam ani pierwszej ani drugiej, ale mam nadzieję że zaraz się to zmieni :3

  OdpowiedzUsuń
 4. Utknęłam na samym początku i jakoś mi nie po drodze, aby ją dokończyć :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mało brakowało, a skończyłabym tak jak Ty xD

   Usuń