niedziela, 16 listopada 2014

Albo Albo TAG

 
Dziś miała się pojawić nowa recenzja ale zmieniło się to dzięki nominacji do Albo Albo TAG za co bardzo dziękuję Namalować świat słowami :) Tak tylko wam powiem, że następną recenzją będzie drugi tom trylogii "Więzień labiryntu" czyli "Próby ognia" i nie przedłużając zabieram się do pytań :)

1. Wolisz czytać trylogie, czy powieści jednotomowe ? 
   Ohh ! Pytanie dla mnie trudne ale pewnie nie tylko dla mnie ;) Więc tak - ja uwielbiam czytać trylogie. Wtedy strasznie ale to strasznie przywiązuje się do głównych bohaterów i potem strasznie ale to strasznie trudno jest mi się z nimi rozstać :p Podsumowując. Jeśli na mojej półce znajdzie się pierwszy tom serii i książka jednotomowa, a ja akurat nie będę przy kasie to oczywiście sięgnę po jednotomową bo nie ma kasy aby kupić drugi tom serii ;) Ale tak, kocham trylogie czy nawet "sześciologie" jak "Dary Anioła" :p

2.Wolisz czytać tylko autorki, czy tylko autorów ?
  Hmmm, pytanie dziwne. Zazwyczaj nie patrzę na płeć autorów  ale na opis książki. Jednak moją ulubioną autorką jest Cassandra Clare, a nie podobała mi się powieść Pana Blue Jeans ;)

3. Wolisz kupować tylko w empiku, czy tylko na stronach internetowych ?
  Wreszcie pytanie nad, którym nie muszę się zastanawiać. Oczywiście, że wolę kupować na innych stronach internetowych - na empiku jest straszna drożyzna !

4. Wolisz żeby wszystkie książki zostały zekranizowane, czy przekształcone w serial ?
   Pytanie dziwnie sformułowane bo nie wszystkie książki nadają się na film czy serial. Myślę jednak, że film byłby lepszy. Zobaczcie co się stało z serialem "Pamiętniki wampirów" czasem mam wrażenie, że z książki pozostały tam tylko imiona ... (chociaż chyba wyszło to serialowi na dobre :p)

5. Wolisz czytać 5 stron dziennie, czy 5 książek tygodniowo ?
  Oczywiście, że 5 książek tygodniowo bym wolała jednak brak czasu mi na to nie pozwala. Czytam w każdej wolnej chwili więc 5 stron przekroczyłabym w ciągu kilku minut :p

6. Wolisz być profesjonalnym recenzentem, czy dobrym autorem ?
   Kiedyś chciałam pisać i nawet założyłam bloga z opowiadaniem ale doszłam do wniosku, że nigdy nie będę pisać takich książek jakie czytam więc poddałam się i zaczęłam pisać recenzję. Co do profesjonalizmu to jeszcze mi daleko i chyba nie zamierzam dążyć do perfekcji. Jak zakocham się w jakiejś książce to przestaje dostrzegać jej minusy :p

7. Wolisz czytać 20 swoich ulubionych książek w kółko i w kółko, czy czytać tylko nowe lektury ?
   Jasne, że wolę czytać nowe książki :) Rozumiem przeczytać ulubioną książkę raz na jakiś czas ale żeby w kółko ? To już dla mnie głupota ;)

8. Wolisz być bibliotekarką czy sprzedawczynią książek ?
  Haha, trudne pytanie ;) Chyba jednak sprzedawczynią, nowiusieńkie książki, wszystkie nowinki wydawnicze i ja w środku - istny raj ! :))

9. Wolisz czytać tylko ulubiony typ literatury czy, wszystko poza ulubionym typem literatury ?
   Zawsze staram się wybierać książki z takiego działu, który mnie interesuje. Nie rozumiem co to za przyjemność czytać coś czego się nie lubi ? Jednak kiedy ktoś strzeli gapę i dostanę coś w innym typie to też staram się strawić to do końca :)

10. Wolisz czytać tylko książki fizyczne czy tylko e-booki ? 
   Zdecydowanie wolę książki fizyczne i tylko takie staram się kupować. Z e-bookami mam styczność tylko i wyłącznie wtedy kiedy bardzo ale to bardzo chcę przeczytać książkę, a nie mam na nią kasy :p

I teraz blog, który taguję. Niestety nie czytam za dużo recenzji, a te które czytam już mają tag odhaczony więc nominuję tylko Someday i will be wayland :)

2 komentarze:

  1. Ciekawe odpowiedzi, też robiłam taki TAG :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Czuję się wzruszona tym, że mnie nominowałaś :) Zgadzam się z prawie wszystkimi Twoimi odpowiedziami, nie licząc jednej czy dwóch, więc jak zwykle myślimy podobnie :)

    OdpowiedzUsuń