środa, 17 czerwca 2015

Nowości #1Wreszcie zebrałam się w sobie i zamierzam pokazać wam nowe pozycje, które mnie przyciągają :p
Mam nadzieję, że jakaś książka i was zainteresuje.

1. Alfie kot wielorodzinny - Rachel Wells
"Jak wiadomo, koty same wybierają właścicieli. Ale Alfie zdecydował się aż na czterech… I sam opowiada, jak to zrobił, że i on, i oni odzyskali radość i nadzieję.

Na początku wszystko zapowiadało się tragicznie – opowiada kot Alfie. Jego Starsza Pani odeszła tam, gdzie ludzie odchodzą na zawsze. Alfie stracił Panią i stracił Dom. Trafił na ulicę. W deszcz, zimno, między inne bezdomne koty i psy. Ze złamanym sercem musi walczyć, żeby przeżyć. Pewien życzliwy kot radzi mu, żeby został kotem „dochodzącym”: pomieszkiwał jednocześnie u kilku rodzin, bo to bezpieczniejsze niż jeden właściciel, któremu może się coś stać. I tak Alfie trafia na Edgar Road, do czterech rodzin z problemami. One zajmują się kotem, a kot zajmuje się nimi. I ma pełne łapy roboty, by naprawić ich (i swoje) życie."

Pewnie niektórzy z was już zdążyli się połapać ale ja uwielbiam zwierzęta więc ta pozycja wygląda dla mnie bardzo apetycznie :))

2. Nie do pary - Ewa Nowak
"Szesnastoletni Alek przeżywa okres buntu. Potwierdzenia własnej wartości szuka głównie w oczach płci przeciwnej, co prowadzi do kontaktów z wieloma dziewczynami. W końcu chłopak całkowicie się gubi w swoich uczuciach. Wplątuje się w niezręczne sytuacje, a zarazem traci poczucie bezpieczeństwa, bo rozpada się jego rodzina. Czy Alkowi uda się wyjść na prostą i zrozumieć, co jest w życiu ważne?"

Po pierwsze napisała to Ewa Nowak, która ma bardzo dobrą opinię wśród polskich autorów. Czytaliście coś napisanego przez Panią Ewę? Ja nie ale na pewno bym się skusiła. Po drugie opis jest całkiem zachęcający. Podobno książki Ewy Nowak wcale nie są bezdennymi romansidłami młodzieżowymi, a z każdej książki da się wyciągnąć morał więc wierzę też w tą pozycję :)

3. Córka Zjadaczki Grzechów - Melinda Salisbury
"17-letnia Twylla żyje w pałacu. Ale chociaż jest zaręczona z księciem, dziewczyna nie jest zwykłym mieszkańcem dworu. Jest katem.
Będąc wcieleniem bogini, Twylla zabija swoim dotykiem. Każdego miesiąca jest zabierana do więzienia i kładąc rękę na skazańcu, wykonuje egzekucję. Nikt nie pokocha takiej dziewczyny. Nawet książę, którego królewska krew chroni przed skutkami dotyku Twylli, unika jej.
Jednak na dworze pojawia się nowy strażnik – chłopak, który pod uśmiechem ukrywa śmierć. Tylko on, w przeciwieństwie do innych, widzi w Twylli po prostu dziewczynę, nie tylko kata i boginię. Jednak Twylla została przyrzeczona księciu i zdaje sobie sprawę, co czeka tego, kto sprzeciwi się królowej.
Ale zdrada to ostatni problem Twylli. Królowa planuje zniszczyć swoich wrogów. To plan, który wymaga ogromnego poświęcenia. Czy Twylla wykona przeznaczone jej zadanie, by ochronić królestwo? A może porzuci swoje obowiązki w imię niespodziewanej miłości?"

Najpierw zadziałały oczy. Widząc okładkę oraz tytuł nie mogłam się oprzeć więc przeczytałam opis, a wtedy już było po mnie! To jest coś w moich klimatach. Trochę szkoda, że napisali o tej niespodziewanej miłości w opisie bo tylko jakiś idiota nie domyśliłby się, że to będzie ten chłopak, który nie uważa jej za kata i boginię... Byłoby marnie jakby autorka zmarnowała taki pomysł (trochę jak Julia z "Dotyku Julii") na zwykłe romansidło ale bardzo chętnie sięgnę i się przekonam! A po za tym przemawia na jej korzyść cena, w najtańszym sklepie kosztuje ona ok. 21 zł, a co dopiero na wyprzedaży? :D

4. Sny bogów i potworów - Laini Taylor
"Długo oczekiwany tom 3 trylogii Córka dymu i kości, który wydajemy w dwóch częściach

Na niebie Azji pojawił się legion aniołów i leci w dal, na zachód do Rzymu. Armia serafinów przedostała się do świata ludzi, co jeszcze niedawno wydawało się niemożliwe. To zapowiedź wielkiego starcia, w którym i ludzie, i chimery, i serafini będą walczyć, ginąć, wierzyć i kochać. Pojawią się nowi, okrutni wrogowie. Powstaną niezwykłe, niewyobrażalne sojusze. A Karou i Akiva w samym sercu wydarzeń będą zmagać się ze swoją miłością, marzeniami i przeznaczeniem…"

Tak! Nareszcie! Strasznie spodobały mi się dwa pierwsze tomy i ubolewałam nad brakiem kontynuacji. I się doczekałam! Na 100% sięgnę i na 99% nie będę żałować!To już koniec, napiszcie jak wam się podobało :) Mam robić takie cosie? Wpadło wam coś w oko? :)
5 komentarzy:

 1. "Sny bogów i potworów" przeczytałam w całości w oryginale i wkurzyło mnie wydawnictwo amber, że trzecią część wydaje w dwóch książkach :(
  Bardzo zainteresowała mnie natomiast książka "Córka zjadaczy grzechów" i mam ją w swoich czytelniczych planach :))
  Super zestawienie :D

  OdpowiedzUsuń
 2. "Nie do pary" muszę przeczytać, uwielbiam książki pani Ewy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pani Nowak ma dobre książki, chociaż ostatnio już trochę odpuściłam sobie jej twórczość :) Najbardziej interesuje mnie "Córka zjadaczki grzechów" ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam "Córkę dymu i kości" i jakoś średnio mi przypadłą do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Najbardziej zainteresowała mnie "Córka zjadaczki grzechów" oraz "Nie do pary" dlatego te dwie książki już są na mojej liście powieści, które muszę przeczytać.
  Świetne zestawienie! :)

  http://alejaczytelnika.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń