środa, 4 lutego 2015

Czy przyjaźń pomiędzy facetem, a kobietą jest możliwa bez miłości? - "Love, Rosie"


Tytuł : Love, Rosie

Autor : Cecelia Ahern

Seria : -

Wydawnictwo : Akurat

Ilość stron : 511

Ocena : 8/10

Status : moja (kupiona za ok. 28 zł w biedronce)

Rosie i Alex. Alex i Rosie. Od zawsze razem ale przyszedł w końcu ten czas … Alex i Rosie to para przyjaciół, najlepszych przyjaciół. Są jak papużki nierozłączki - razem zawsze i wszędzie. Jednak ich przyjaźń komplikuje się kiedy ojciec Alexa dostaje pracę szmat drogi od Rosie, właściwie to kilka godzin lotu od Rosie! Przyjaciele z wielkim smutkiem muszą się rozstać jednak nie  zamierzają zerwać przyjaźni. Parom na odległość czasem się udaje to czemu przyjaciołom ma się nie udać? Co prawda są wzloty i upadki ale przyjaźń przetrwała. W tym czasie działy się śluby i rozwody, wpadki, upadki oraz sukcesy, na świat przychodziły nowe osoby, a odchodziły stare. Towarzyszymy Rosie i Alexowi od 5 do 50 roku życia. Wiele się wydarzy, musicie to przeczytać i być z nimi! Czy istnieje w ogóle przyjaźń między mężczyzną, a kobietą?

"Można uciekać i uciekać w nieskończoność, ale prawda jest taka, że wszędzie tam, gdzie się zatrzymasz, dopadnie Cię Twoje życie."

Książka ta jest inna niż reszta. W zasadzie jest jedna napisana w tym rodzaju jaką czytałam. Mianowicie nie zobaczycie tu zwykłych dialogów, zwykłych opisów narratora lub przemyśleń pierwszej osoby. Cała książka jest zbiorem korespondencji głównie Alexa i Rosie ale też ze swoimi rodzicami czy przyjaciółmi. Takie każdy z każdym :p Znajdziemy tu zwykłe lisy, maile ale także rozmowy na komunikatorze oraz kartki okazjonalne. Książka jakich mało! Na początku strasznie dziwnie mi się czytało ale potem się z tym oswoiłam i nie mogło być lepiej. Trochę mnie wkurzało to, że np. jak Rosie była u Alexa tydzień to nie było nawet zdania o tym co się teraz u nich dzieje tylko Rosie zdawała później relacje z całego pobytu. Omijały nas zabawne jak przypuszczam dialogi przyjaciół. 

"Jeśli ludzie mówią o długiej historii, oznacza to zazwyczaj, że jest krótka, ale oni
ze wstydu nie potrafią się zdobyć na powiedzenie sobie prawdy."

Bardzo ale bardzo wkurzało mnie to, że zawsze było tak blisko! Zawsze ale to zawsze kiedy wierzyłam, że któreś z tej dwójki zdecyduje się wreszcie być odważnym w tej Konkretnej sprawie to nie! Coś zawsze musiało pokrzyżować im plany i wychodziło nie tak jak chciałam! Ale wiecie tak tylko narzekam ale bez tego nie byłoby napięcia itp., no i w ogóle byłoby tak cukierkowo. Płakać się chciało (nie mówię, że nie płakałam :p ) kiedy czytało się, o załamaniach Rosie i w tym samym czasie o sukcesach Alexa i na odwrót (chociaż teraz nie przypominam sobie porażek Alexa, jedynie te w miłości :p ). 

" Rosie
Zawsze źle piszesz wiem. Pisze się WIEM a nie WJEM.

Alex
Pszepraszam, panno idealna. Wjem jak pisać wjem."

Gdyby ktoś pokazał mi książkę z napisem “Autorka Bestsellera PS KOCHAM CIĘ” to nie kupiłabym. Ale gdyby był tam napis “Autorka Bestsellera LOVE, ROSIE” to już jestem przy kasie :P Ale tak serio to po wpadce (według mnie) z PS teraz zwracam honor pisarce. 

Kończę bo za dużo powiem! Polecam z całego serca i nie mogę doczekać się filmu :D

4 komentarze:

 1. Mam książkę w planach, ale jeszcze długa droga przede mną zanim ją kupię ;)

  namalowac-swiat-slowami.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie mam zielonego pojęcia czy moja recenzja jest podobna :D serio, nie mogę jej sobie przypomnieć, ale podejrzewam, że się zgadzamy, bo Twoja jest dobrze napisana :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeszcze nie czytałam, ale mam zamiar to zrobić ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Oglądałam niestety film jakiś czas temu i teraz boję się sięgnąć po książkę. Wiem już co się wydarzy i nie chciałabym się rozczarować.Ale czytając Twoją recenzję mam ochotę od razu pobiec do księgarni i ją kupić. Narobiłaś mi smaka na tą pozycję :))

  OdpowiedzUsuń