czwartek, 22 stycznia 2015

Nadeszła chwila rozstania - "Nowe oblicze Greya"


Tytuł : Nowe oblicze Greya

Autor : E L James

Seria : Trylogia „Pięćdziesiąt odcieni”

Wydawnictwo : Sonia Draga

Ilość stron : 686

Ocena : 6/10

Stan : moja (na bazarku charytatywnym za 15 zł)


Grey ahh ten Grey.. Jedni go kochają inni nienawidzą. Jedni chwalą styl pisania autorki inni mieszają ją z błotem. Czytając recenzje zauważyłam, że zdecydowanie trudno jest znaleźć osobę, która miałaby stosunek do niej taki jak ja. Książka ani mnie nie zachwyciła ani nie zniesmaczyła (no może w niektórych momentach :p).  Według mnie teksty autorki nie powalają na kolana ale nie przesadzajmy. Nie raz czytałam książkę dużo gorzej napisaną jednak tu tego się po prostu nie odczuwa. Jest to książka napisana przeciętnie, jak większość tego typu. 

W ostatniej części nareszcie poczułam dreszczyk emocji! Nareszcie byłam świadkiem poważnej kłótni zakochanej pary i nareszcie Grey nie zachował się tak idealnie jak zawsze! No może po jakimś czasie tak ale czego tu się spodziewać? Chociaż jakiś postęp :p Bardzo ale to bardzo podobał mi się pomysł autorki na zaszokowanie czytelników w ostatniej części. W sumie to aż dwa szokujące pomysły ;) 

Nie wiem czy mogę? Ale chyba mogę wam zdradzić, że ostatnie strony książki czytamy z perspektywy Greya? TAK! Już po epilogu mamy końcówkę zatytułowaną „Odcienie Christiana” i możemy zanurzać się przez 31 stron w głowie Greya! Któż nie chciałby wiedzieć co on myśli?! Na początek jest kilka stron o jego dzieciństwie, a potem pierwsze spotkanie Any oraz wizyta w sklepie. Możecie się zdziwić co myślał Grey … Chociaż to było dość przewidywalne :p

Podsumowując nie żałuję, że przeczytałam ale nie żałuję też, że skończyłam. W drugiej nie było tak fajnie ale trzecia uratowała moje zdanie o całej trylogii :)

3 komentarze:

 1. Ja jednak nadal zostaję przy swoim i nie zamierzam rozpoczynać przygody z tą serią.

  namalowac-swiat-slowami.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Widzę, że Twoja recenzja też nie jest najdłuższa, to dziwne nie? Chyba na koniec powinnyśmy mieć jak najwięcej do powiedzenia? Co więcej zgadzam się z tym, że 3 część uratowała drugą, ale i tak najbardziej chyba mi podobała się pierwsza ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nominowałam Cię do zabawy Problemy czytelnicze TAG :)
  Więcej tutaj: http://oxu-czytanie.blogspot.com/2015/01/problemy-czytelnicze-tag.html
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń